BME és KIT közös német nyelvű képzése
Das Karlsruher Institut für Technologie (KIT) ist „die Forschungsuniversität in der Helmholtz-Gemeinschaft“.
Als einzige deutsche Exzellenzuniversität mit nationaler Großforschung bieten wir unseren Studierenden, Forschenden und Beschäftigten einmalige Lern-, Lehr- und Arbeitsbedingungen. Die Wurzeln der universitären Bildungsstätte reichen bis ins Jahr 1825 zurück. Seine heutige Form erhielt das KIT, indem sich die Universität Karlsruhe (TH) und das Forschungszentrum Karlsruhe 2009 zusammenschlossen.
• Szakmai német nyelvtudás.
• Kis létszámú csoportokban történő képzés az ország vezető műszaki egyetemén.
• Életre szóló emlékek a Karlsruheben töltött 1 vagy 2 félév alatt.
• A németországi féléveket támogató kiegészítő ösztöndíj lehetőségek.
• Lehetőség, hogy piacvezető nyugati cégeknél kezdhesd meg a szakmai pályafutásod.
Mit nyújt a német nyelvű képzés?
A double degree program keretein belül 2018-tól a villamosmérnöki, 2023-tól a mechatronikai mérnöki szak hallgatói az első két félévüket a BME-n végzik német nyelven, a harmadik és a negyedik félévüket a KIT-en töltik. Alapképzésüket itthon fejezik be, és megfelelő tanulmányi eredmény elérése esetén képzésük végén kettős diplomát (double degree) vehetnek át. A féléváthallgatást az Egyetem és a Magyarországon jelen lévő német cégek által nyújtott ösztöndíjak segítik, a cégek emellett szakmai gyakorlat végzésére is lehetőséget adnak.
A double degree program mellett a mérnökinformatikus és gépészmérnök hallgatóknak lehetőségük van német nyelvű mérnökképzésben részt venni. Ezen képzéseken az első négy félév a magyar nyelvű képzéssel megegyező tematikával, kis létszámú csoportban, német nyelven folyik. A megfelelő tanulmányi átlagot elért hallgatók a BSc Képzés mecha-tronikus hallgatói az ötödik félévet, mérnökinformatikus hallgatói a hatodik félévüket a Karlsruhei Technológiai Intézetben (KIT) tölthetik. A mesterképzés végén minden hallgató a KIT által is aláírt, német képzés teljesítését igazoló betétlappal kiegészített diplomát vehet át. A képzés plusz költséggel nem jár.
Ha a fentiek megmozgatták a fantáziádat, ne habozz jelentkezni a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Karlsruhei Technológiai Intézet (KIT) 1992- ben indított közös német nyelvű mérnökképzésére!
A német nyelvű képzésben a
• villamosmérnöki / mérnökinformatikus,
• gépészmérnöki / mechatronikai mérnöki alapszakok hallgatói vehetnek részt.
Információ és jelentkezés a villamosmérnök és mérnökinformatikus hallgatók számára: nemet.vik.bme.hu • start.vik.bme.hu/nemet-kepzes • Kontakt: nemet-kepzes@vik.bme.hu