A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara (BME VIK) a világ számos vezető műszaki egyetemének sikeres gyakorlatát követve 2016 szeptemberétől kezdődően a villamosmérnöki és a mérnökinformatikusi képzési programjait integrált formában is meghirdeti. Az integrált program a BME VIK által a Felvételi Tájékoztatóban meghirdetett villamosmérnöki és mérnökinformatikusi BSc és MSc képzések szakmailag egyetlen ívet képező változata, amelyet röviden integrált BSc-MSc programnak (IMSc) nevezünk.
A programban résztvevő hallgatóktól elvárják a szigorú minta-tanterv szerinti haladást, valamint minden félévben a legalább 4.00-ás halmozott, kredittel súlyozott tanulmányi átlagot.
A program számos eleme emelt szintű: úgy, mint az egy-egy témakörhöz kapcsolódóan megszerezhető tudás mélysége, valamint a kapcsolódó készségek szintjét illetően is felsőfokú. Ezek az elemek egyrészt a kisebb csoportokban történő képzés, másrészt pedig a személyre szabottság keretei között valósulnak meg. Külön említendők a szakmai elmélyülés és tapasztalatszerzés azon kihívásai és lehetőségei, amelyek a program részvevői számára a BME VIK széleskörű hazai és nemzetközi kapcsolatrendszere, valamint egyetemi és ipari partnerei révén férhetőek hozzá. A tanulmányaikat a program keretében végzők sikeres teljesítés esetén mind a BSc, mind az MSc diplomát a jogszabályok által előírt keretek között szerzik meg.
Jelentkezési feltételek: A programra minden egyéb feltételvizsgálat nélkül fel-vételt nyernek azok a jelentkezők, akik a Matematika, Fizika, Informatika II., Digitális kultúra II. OKTV, és az Informatikai ismeretek, valamint Automatikai és elektronikai alapismeretek ÁSZÉV (korábban SZÉTV) tanulmányi versenyek 1-10 helyezettjei. Rajtuk kívül azok is jelentkezhetnek, akik emelt szintű érettségit tettek matematikából vagy fizikából, vagy az előző pontban felsorolt tárgyak egyikéből OKTV vagy ÁSZÉV (korábban SZÉTV) tanulmányi verseny 11-30. helyezettjei. A jelentkezők rangsorolása felvételi pontszám+pluszpont rendszerben elért összpontszám alapján, a felvételi döntés pedig a létszámkorlát figyelembevételével meghatározott minimumpontszám („vonalhúzás”) alapján történik. A felvételi pontszám az országos felvételi eljárás során elért pontszám, amelyhez a rangsoroláskor pluszpontok adódnak a Matematika, Fizika, Informatika II., Digitális kultúra II. OKTV, és az informatikai ismeretek, valamint automatikai és elektronikai alapismeretek.
ÁSZÉV (korábban SZÉTV) tanulmányi versenyek 11-30. helyezettjei esetében, ill. azoknál, akik egy második emelt szintű érettségi vizsgával rendelkeznek matematikából vagy fizikából, az alábbiak szerint:
• a felsorolt tanulmányi versenyek 11-20. helyezése: +50 pont;
• a felsorolt tanulmányi versenyek 21-30. helyezése: +25 pont;
• második emelt szintű érettségi (matematikából vagy fizikából): +25 pont.
Azok, akik valamilyen okból a felvételi kritériumnak nem felelnek meg, vagy kevés pontot értek el, egy (vagy két) szemeszterrel később – mintatanterv szerinti haladás esetén, és tanulmányi eredmény sorrend alapján – a felvehető létszám mértékéig csatlakozhatnak a programhoz. A Kar a becsatlakozók létszámkeretét úgy határozza meg, hogy az évfolyamok létszáma egyik szakon se haladja meg a 80 főt.
// Kiemelt ösztöndíjak: Az IMSc programban
// résztvevő hallgatók az első szemeszter
// kivételével ösztöndíjban részesülnek,
// mely szemeszterenként emelkedő alapösztöndíjból
// és a tanulmányi teljesítménytől függő kiegészítő
// ösztöndíjból áll.
###
A legkiemelkedőbb hallgatók dékáni ösztöndíjban részesülnek, melynek összege az IMSc ösztöndíjon túl 200e Ft/év.