A Villamosmérnöki és Informatikai Kar a BME legnagyobb kara, ahová mintegy 5000 hallgató jár. A kiemelkedő szakmai munka és izgalmas projektek mellett a karon pezsgő közösségi élet vár, elég csak a legendás Schönherz kollégium programjaira gondolnunk.
A villamosmérnöki szakma már rég nem csak a fázisokról és áramkörökről szól. Hallgatóinkért már a tanulmányaik alatt versengenek a cégek, hogy aztán közülük kerüljenek ki a holnap világának megálmodói. Csatlakozz hozzánk te is!
Általános tájékoztatónkat a villamosmérnöki képzésünkről itt találod!
Már kiskorodban is szétszedted a golyóstollat? Mindig te “szereled meg” a Wi-Fi-t, és a családi laptopot is legalább háromszor szétszedted-összeraktad?
Már a villamosmérnök alapszak alatt négyféle specializáció közül választhatsz, hogy gyakorlati tudásra tegyél szert.
INTELLIGENS KOMMUNIKÁCIÓ
Az okosotthonok terjedésével lassan minden berendezési tárgyunk rendelkezni fog hálózati kapcsolattal. Ha bekapcsolódnál a “dolgok internete” (Internet of Things) legfrissebb alkalmazási területeibe, és szeretnéd megérteni a mögöttes technológiákat, akkor az Intelligens kommunikáció specializáció épp rád vár!
MIKROELEKTRONIKAI HARDVERTERVEZÉS ÉS INTEGRÁCIÓ
Ha izgatottan figyeled, ahogy egyre apróbb áramkörök egyre nagyobb teljesítményre képesek, és szeretnéd megérteni hétköznapi “okoseszközeink” működését a legapróbb részletekig, akkor a mikroelektronikai specializációnkat ajánljuk neked. Itt nemcsak megismerheted a mikrochipek működését, de korszerű gyakorlati tudást szerezhetsz a tervezésükről és a gyártásukról egyaránt.
BEÁGYAZOTT ÉS IRÁNYÍTÓ RENDSZEREK
Az autóipar robotizált gyártósoraitól kezdve az egészségügyben és vagyonbiztonságban használt komplex gépekig ezek a rendszerek átszövik a mindennapi életünket. Ha szeretnéd nemcsak megérteni működésüket, de a hardver és szoftver terén szervezett tudásodat egyesítve kezedbe is vennéd az iparág jövőjét, ez a specializáció pont neked való!
FENNTARTHATÓ VILLAMOSENERGETIKA
Ma már el sem tudjuk képzelni a mindennapjainkat elektromos áram nélkül. De hogyan jut el a villamos energia a termelés helyétől a háztartásokig? Ezen a specializáción megtudhatod, mi van a ma már természetesnek vett villamoshálózat mögött, azaz bevezetünk a villamosenergia-átvitel és -elosztás rejtelmeibe, és a kis- és nagyfeszültségű kapcsolókészülékek működésének titkaiba is.
#VILLAMOSMÉRNÖK
A villamosmérnöki szak az egyik legsokszínűbb mérnöki szak, melyben mindenki megtalálja a számára vonzó dolgokat, érdeklődjön akár a villamos energetikai rendszerek, akár a mikrovezérlők tervezése iránt.
A Műegyetemen a villamosmérnök képzés több mint 60 éves múltra tekint vissza, melyet a kezdetektől fogva a magas színvonal és nemzetközi elismertség jellemez. Nincs ez másképpen napjainkban sem a többszintű képzési rendszer keretei között, a kar mind alapképzéssel (BSc) mind mesterszintű (MSc) villamosmérnök képzéssel rendelkezik.
MIT IS CSINÁLUNK?
- Robotokat építünk
- Önvezető autókat tervezünk
- Ipari szerelőrobotokat programozunk
- Digitális bűvös kockát fejlesztünk
- Áramköröket tervezünk, integrálunk, építünk
- 3D szkennert építünk
- Nagyfeszültségű laborunkban kísérletezünk
SPECIALIZÁCIÓK
Az alapszak elvégzését követően a képzés specializáción folytatódik. A kar villamosmérnök szakon négy specializációt kínál, melyek közül érdeklődésednek megfelelően választhatsz.
AZ ALAPKÉPZÉS (BSC)
Az alapképzés 7 szemeszterből áll, melynek elvégzése után az ipar által elismert diplomával a kezedben már képes leszel közreműködni villamos és elektronikus eszközök, berendezések, létesítmények tervezésében, gyártásában, üzemeltetésében, valamint mérési, minősítési és ellenőrzési feladatok megoldásában villamos szakterületeken.
Hallgatóink a képzés elvégzése során az alapos szakmai ismereteken kívül rendkívüli tanulási képességre tesznek szert, melynek birtokában már nem lesz kihívás számodra sem lépést tartani a szakma dinamikus fejlődésével.
Az alapképzés két részre osztható: az alapszakra, mely 4 féléves, és az azt követő specializációra, mely további 3 szemeszter. Az alapszak elvégzése során a villamosmérnöki szakma műveléséhez szükséges törzsanyagon (elektronika, jelek és rendszerek, digitális technika, méréstechnika, szabályozástechnika stb.) túl rövid betekintést nyújtunk minden specializációba. Ezeket a tantárgyakat egészítik ki a széleskörű természettudományos ismeretek (matematika, fizika, anyagtudomány, stb.), melyek oktatása mindig is hangsúlyos volt a karon, mivel ezek teremtik meg a valódi kreatív, kutató, fejlesztő munka alapjait.
A széleskörű elméleti ismeretek oktatása mellett számos tantárgyhoz kapcsolódnak laborfoglalkozások, melyek során a gyakorlatban követheted végig az előadásokon tanultakat. Hallgatóink ezen foglalkozások keretében sajátítják el az iparban leggyakrabban használt eszközök és műszerek kezelését. Karunk kiemelkedően jól ellátott a korszerű eszközök tekintetében, például komplett elektronikai gyártósorral rendelkezik.
Hallgatóink számára már a képzés folyamán lehetőséget nyújtunk a tudományos életbe való bekapcsolódásra. A Tudományos Diákkör keretei között önállóan vagy néhány fős csapatban dolgozhatsz egy általad választott témán egy oktató segítségével, vagy bekapcsolódhatsz a kar valamely tanszékén futó kutatási projektbe, illetve kitűnő lehetőségeket nyújt a Simonyi Károly Szakkollégium is.
Tehetséges hallgatóink számára a rendszeres tanulmányi ösztöndíjon felül számos más szakmai alapú ösztöndíjpályázat áll rendelkezésére.
Az alapképzés elvégzése után a öt mesterszakunk valamelyikén folytathatod a tanulmányaidat vagy, munkát vállalhatsz az iparban. Utóbbi esetben kiemelkedően jó elhelyezkedési és kereseti lehetőségek várnak rád!
———————————————–
A villamosmérnök alapszak részletes tantervét megtalálod a kar honlapján, az egyes tantárgyak tematikájával együtt.
Az egyes specializációkról bővebb információ a kar képzési programjában található.
————————————————
Ha szeretnél a szakok összehasonlításáról, a javasolt felkészülésről, vagy az idegen nyelvű képzésről olvasni, akkor kattints ide!
Szeretnéd tudni, hogy mit is csinál egy villamosmérnök?
Megnyílik a világ, ha végignyargalsz a VIK nyílt hozzáféréssel rendelkező e-tanulás anyagaihoz, amelyben a villamosmérnöki szakma néhány fontosabb mérföldkövét járjuk végig szórakoztató formában.
Kattints a lenti hivatkozásra, hogy részt vehess az akár telefonról is végiglapozható VIK OPEN anyagok képzéseiben.